feed-image

Záložka do knihy spája školy

Prečítané: 3x

Vyhodnotenie 9.ročníka  česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy...

Do tohto projektu sa okrem nás zapojilo 1 095 českých a slovenských škôl s celkovým počtom 130 002 žiakov. Žiaci vyrobili záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnili tému Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice a vymenili si ju s partnerskou školou z Českej republiky. S veľkým elánom a množstvom nápadov sa žiaci našej školy spolu s učiteľkami výtvarnej výchovy a vychovávateľkami už po tretíkrát zapojili do tohto projektu. Podnety a námety sme hľadali v múdrostiach ukrytých v bájkach i povestiach. Popri čítaniu a počúvaniu poučných príbehov žiaci tvorili najmä technikou kolorovanej kresby a koláže pútavé a oku lahodiace záložky.
 
Cieľom česko-slovenského projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Výmenu záložiek so základnou školou v Karvinej sme využili k nadviazaniu spolupráce a k poznávaniu jazyka, kultúry či života žiakov v Českej republike. Žiaci piateho ročníka našej školy pokračujú v osvedčenej korešpondenčnej spolupráci s piatakmi so základnej školy v Karvinej – Ráj. Za aktívnu spoluprácu na projekte sme získali diplom, ktorý je už vystavený na jednej z chodieb prízemia školy.

Záložka 1
Záložka 1 Záložka 1
Záložka 4
Záložka 4 Záložka 4
Záložka 2
Záložka 2 Záložka 2
Záložka 3
Záložka 3 Záložka 3

 

Vianočná akadémia v Sokoľanoch

Prečítané: 3x
V sobotu 15.decembra 2018 sme spestrili popoludnie a navnadili blížiacu sa vianočnú atmosféru v Sokoľanoch. V miestnom kultúrnom dome si prváčence zarecitovali i zaspievali, tretiaci zahrali divadielko, mažoretky zatancovali a záverečnú pieseň ,,Tichú noc" nám zahrali štvrtáčky na husličkách a klavíri. Nechýbala kapustnica pre vystupujúcich a teplý čaj. Vianočné sviatky môžu prísť!

Byvol na scénu
Byvol na scénu Byvol na scénu
Všetko nachysta...
Všetko nachystané Všetko nachystané
Tešíme sa
Tešíme sa Tešíme sa
Stromček žiari
Stromček žiari Stromček žiari

Vianočný koncert pre deti z detských domovov

Prečítané: 4x
V utorok 11.decembra 2018 sa konal v aule Súkromného hudobného a dramatického konzervatória na Požiarnickej č.1 v Košiciach „Vianočný koncert pre košické detské domovy a sociálne zariadenia“. V preplnenej  aule sa tiesnila viac ako stovka natešených detí, ktoré si prišli pozrieť nádherný program, na ktorý nezabudnú do konca svojho života. Hlavnými organizátormi boli Matica slovenská zastúpená MO MS v Košiciach – Myslave, odbor školstva OÚ v Košiciach a domáce Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium na Požiarnickej 1 v Košiciach.

Naša škola nemohla chýbať pri takomto krásnom podujatí. Žiaci tretieho ročníka im predviedli krásny muzikál ,,Ženích pre slečnu myšku", s ktorým vystúpili aj na vianočných akadémiach v Haniske a v Sokoľanoch. Potlesk divákov potešil malých hercov. 

Diváci
Diváci Diváci
Divadielko
Divadielko Divadielko
Privítanie p. M...
Privítanie p. Mrvom Privítanie p. Mrvom
Po vystúpení
Po vystúpení Po vystúpení


Článok o našom vystúpení si môžete celý prečítať na :http://matica.sk/na-vianocny-koncert-pre-detske-domovy-a-socialne-zariadenia-prisla-do-kosiciach-viac-ako-stovka-deti/

Pytagoriáda

Prečítané: 7x
V decembri sa uskutočnila pytagoriáda pre žiakov od tretieho po deviaty ročník. Úlohy boli náročné, avšak žiaci sa s nimi popasovali. Všetci boli šikovní a viacerí z prihlásených aj úspešní. Postupujú do Košíc na okresné kolá.

Kategória P8: 

Ján Imrich - 18b. 

Kategória P7:

Adrián Šoltés - 22b.

Daniel Eliáš - 20b.

Katka Kačmáriková - 18b. 

Natália Nahajová - 14b. 

Saša Juhásová - 13b. 

Mikuláš a Vianočná akadémia

Prečítané: 6x

Mikuláš a Vianočná akadémia

Je tu zima, je tu mráz, prišiel svätý Mikuláš! Tak sa spieva v jednej pesničke. A naozaj! Svätý Mikuláš prišiel medzi deti priamo do školy 5. decembra. Za sladkú odmenu mu deti zaspievali, zatancovali či zarecitovali krásne básničky.

6.decembra prišiel svätý Mikuláš aj na Obecný úrad, kde rozdal sladké balíčky všetkým deťom. Dokonca spolu s tretiakmi rozsvietil na námestí obce adventný veniec, vianočný stromček i krásneho svietiaceho soba.

9. decembra žiaci školy pripravili nádhernú Vianočnú akadémiu v kultúrnom dome v Haniske. O týždeň neskôr, presne 15.12.2018 si to zopakovali v Sokoľanoch. Svojim tancom, piesňami, hovoreným slovom a nezabudnuteľným divadielkom rozosmiali všetkých prítomných. Už teraz sa tešíme na budúci rok!

Piatačky
Piatačky Piatačky
1.A recituje Mi...
1.A recituje Mikulášovi 1.A recituje Mikulášovi
Balet
Balet Balet
Vinšovníci
Vinšovníci Vinšovníci

Neprehliadnite

Zber čistých plastových vrchnáčikov od 12.novembra do konca decembra

Vianočný koncert 19.12.2018 od 11. hodiny

Posedenia pri jedličke 21.12.2018
PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2018 ZŠ Haniska and design by za.jo.net