Záložka do knihy spája školy

V tomto školskom roku sme sa už po 5.krát zapojili do česko- slovenského projektu Záložka do knihy spája školy na tému: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní a próze. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a tiež medzi slovenskými strednými školami. Cieľom je aj podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobia ľubovoľnou technikou na vyhlásenú tému. Organizátor projektu na Slovensku Slovenská pedagogická knižnica nám pridelila na spoluprácu základnú školu v Stropkove. V týchto dňoch dokončujeme záložky zdobené ilustráciami a citátmi z kníh, ktoré do konca októbra odošleme do Stropkova. Záložky tvoríme s pani učiteľkami na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania, ale aj popoludní s pani vychovávateľkami v ŠKD. V priebehu prvého novembrového týždňa žiakom rozdáme doručené záložky vyrobené žiakmi v Stropkove. Veríme, že touto aktivitou podporíme záujem našich žiakov o čítanie kníh.

Záložky 4
Záložky 4 Záložky 4
Záložky 1
Záložky 1 Záložky 1