Opäť Projekt Erasmus +

Projekt Erasmus+ „Tradície zahŕňajú hodnoty“

Základná škola v Haniske sa cez portál eTwinning zapojila do prípravy projektu Erasmus+. V auguste Národná agentúra zverejnila výsledky a projekt s názvom „Tradície zahŕňajú hodnoty“ bol ohodnotený počtom bodov 88 zo 100 a teda Európska komisia ho schválila. Vysoké skóre naznačuje, že projekt má silný potenciál. Hlavným cieľom projektu je výmena dobrej praxe. Koordinátorom projektu je Taliansko, partnermi sú Portugalsko, Turecko, Holandsko a Slovensko. Projekt bude trvať 24 mesiacov.

Vďaka projektu TIP chceme, aby študenti a spoločnosť vedeli o hodnotách a tradíciách v ich kultúrach a aby ich spoznali aj v partnerských krajinách. Veríme, že tradície majú vo svojom pozadí pozitívne hodnoty. Tým, že ich budeme skúmať, analyzovať, prezentovať a zdieľať, sa hodnoty v Európe medzinárodne obohatia.

Do každej zo zúčastnených krajín vycestuje 5 žiakov na 5 dní. V Haniske privítame 20 žiakov z partnerských krajín predbežne v októbri 2019.

Zber čistých plastových vrchnáčikov od 12.novembra do konca decembra

Vianočný koncert 19.12.2018 od 11. hodiny