feed-image

Marec 2022 v ŠKD

Prečítané: 139x

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“ (Marcus Tullius Cicero)

V mesiaci marec sme sa venovali knihám, hravému čítaniu, čítaniu s porozumením a návšteve knižnice. Zaujímavou činnosťou sa pre deti stala práca v knižnici, kde sa oboznámili s rôznymi žánrami kníh, vyrábali záložky do kníh, písali priateľský list kamarátom do Českej republiky, rozprávali o „Mojej obľúbenej knihe“ a následne ilustrovali svoju knihu.

Nezabudli sme na významné sviatky MDŽ a Deň učiteľov, pri ktorých deti spestrili deň oslávencom krásnym pozdravom a voňavým kvietkom z farebného papiera. Privítali sme prvé sťahovavé vtáky - tvorili sme bocianov z vatových tampónov, maľovali a spoznávali jarné kvietky.

Pri príležitosti osláv Svetového dňa Downovho syndrómu sa deti z ŠKD dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tomto ochorení. Rozprávali sme sa o odlišnosti, tolerancii a akceptácii týchto ľudí, ktorí sú iní, ale predsa sú ako my. V tento deň sme si na znak podpory, obuli rozdielne ponožky. Urobili sme si viaceré spoločné aktivity. Spoločne sme sa zhodli, že slnko svieti na všetky deti rovnako.

Dňa 22. marca si každoročne pripomíname „Svetový deň vody“. Voda je pre život dôležitá, bez nej život nemôže existovať. Do tejto akcie deti prispeli krásnymi výtvarnými dielami o vode, ktoré zdobia jedáleň. Každý z nás si musí uvedomiť, že voda je vzácny dar.

Popri milým povinnostiam sa stihneme aj zahrať, športovať, vyrobiť darčeky pre budúcich prváčikov a vyzdobiť školu jarnou dekoráciou. Veď posúďte sami, aké mame šikovné deti v našej škole...

4
4 4
Relaxačná činno...
Relaxačná činnosť Relaxačná činnosť
Pán Tulipán
Pán Tulipán Pán Tulipán
Pracovné listy ...
Pracovné listy Svetlo a tieň Pracovné listy Svetlo a tieň
Komentáre

Musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať pre vloženie komentára.

Neprehliadnite


1) Venujte nám 2% z Vašich daní. 

Potrebné tlačivo na: http://zshaniska.sk/o-skole/povinne-zverejnovanie/ostatne.html


PRojekt INkluzívnej EDukácie. / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ. Operačný program vzdelávanie

Anketa

Nová stránka

Ako sa Vám páči nová stránka školy?

2
Chválitebná (2)
(0)
3
Dobrá (3)
(0)
0
Dostatočná (4)
(0)
0
Nedostatočná (5)
(0)
1
Výborná (1)
(0)
» Prejdite na anketu »
Nemáte povolenie hlasovať! Prihláste sa alebo si vytvorte konto.
Copyright © 2012 - 2022 ZŠ Haniska and design by za.jo.net