Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína

V dňoch 7. a 8.4.2022 sa víťazi školských kôl zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže v Košiciach. Prvý deň sa súťažilo v kategórii próza a druhý deň v kategórii poézia.

Najpočetnejšia účasť bola v prvej kategórii 2. – 4. ročník, kde si porota vypočula v prednese poézie 17 recitátorov z okresu Košice - okolie. Medzi množstvom zaujímavých podaní umeleckého slova sa v tejto kategórii na 3. mieste umiestnila žiačka IV.B triedy Terézia Imrichová. Žiačku na súťaž pripravovala pani učiteľka Mgr. Ľubomíra Gromová.

Terezke srdečne blahoželáme a želáme jej ešte veľa úspechov v literárnom prednese. Veríme , že aj ostatní účastníci súťaže, ktorí sa neumiestnili : Dorota Šamková, Miroslava Horváthová, Lenka Beliová a Peter Výrostko zostanú verní umeleckému slovu a budú šíriť jeho krásu svojím podaním aj naďalej.