• Akutálne: Informácie k zápisu do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025. Klikni pre viac informácií.

• Dôležité informácie

• Všetky novinky

• Krajské kolo školského pohára SFZ

• 17. 5. 2024
      • Dňa 16. mája 2024 sme sa zúčastnili Krajského kola školského pohára SFZ dievčat na štadióne Slavoja Trebišov.

Našu školu reprezentovali tieto žiačky: Karolína Čarná, Ema Čonková, Daniela Ferencová, Terezka Imrichová, Danielka Ondočková, Barborka Oravcová, Nina Papugová, Dorotka Šamková, Ela Štefani a Lenka Zajacová.

• Púť detí do Obišoviec

• 13. 5. 2024
      • Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do Arcidiecéznej púte detí do Obišoviec, ktorá sa konala v sobotu 11. mája 2024. Boli zastúpené skoro všetky ročníky od prvého po deviaty a spolu s animátormi putovalo z Hanisky 44 pútnikov. Cestou z Ličartoviec do Obišoviec zbierali body do svojho preukazu za splnenie úloh na jednotlivých stanovištiach. Téma bola: Cesta radosti s Máriou. O radosti nielen premýšľali, ale ju aj prežívali a máme nádej, že ju priniesli aj do svojich rodín.

• Okresné kolo Slávik Slovenska

• 12. 5. 2024
      • V piatok 10.mája sa víťazky školského kola súťaže Slávik Slovensko Noemka Kollárová a Dorotka Šamková zúčastnili aj okresného kola. Hoci sa baby snažili zo všetkých síl, konkurencia bola silnejšia. Dievčatá si aj napriek tomu odnášajú peknú skúsenosť. Ďakujeme obom dievčatám za reprezentáciu školy.

• Futbal v meste 2024 - Košice

• 12. 5. 2024
      • Dňa 4.mája 2024 sa v Košiciach uskutočnil futbalový turnaj do 11 rokov. Zúčastnilo sa ho 15 teamov. Chlapci vyhrali svoju skupinu bez straty bodu, a to nasledovne:

Haniska 12:1 Roma Galaktik

Haniska 3:1 Kuzmice

Haniska 8:1 Parchovany

Vo štvrťfinále sme vyhrali tiež, a to Haniska 7:1 D.A.ST Futbalová škola.

• Májové slávnosti

• 6. 5. 2024
      • Dňa 4. mája sme sa zúčastnili stavania mája v obci Haniska. Túto stredovekú tradíciu sme oslávili ako sa patrí spevom a tancom. Spoločným sprievodom žiakov, pedagógov a obyvateľov obce v ľudových krojoch sme doprevádzali muzikantov až na námestie k amfiteátru. Tu už žiaci ozdobovali farebnými stužkami konáre mája. Priebeh majestátneho postavenia mája spestrili miestne folklórne skupiny. Nasledoval pestrý slávnostný program žiakov ZŠ Haniska ku Dňu matiek. Sme radi, že tieto oslavy májových tradícií doprevádzalo dobré počasie, výborná nálada, vďačnosť a spolupatričnosť.

• "Upracme Hanisku"

• 6. 5. 2024
      • Pri príležitosti Dňa Zeme sme aj tento rok zorganizovali veľké jarné upratovanie. Podarilo sa nám to, aj vďaka spoločnosti Lidl a projektu Upracme si Slovensko, ktoré nám poskytlo vrecia na odpad. Každá trieda dostala za úlohu upratať a zveľadiť konkrétne miesto. Naši žiaci zbierali odpadky, separovali plasty, trhali burinu, zametali, maľovali, umývali. Následne sa pustili do práce na vyvýšených záhonoch, ktoré nechala vybudovať obec. Vysadili v nich okrasné rastliny, trávy, kvety a kríky. Na konci školského roka zástupcovia Zelenej ambasády vyberú tri najkrajšie záhony a ocenia triedy, ktorá ich vytvorili.

• eTwinning
    • O2 Športová akadémia Mateja Tótha