Ruská pieseň nad Dunajom

V dňoch 26.-27.11.2019 sa v Trenčianskych Tepliciach žiaci našej školy Katarína Kačmariková , Alena Horváthová, Vanessa Godušová, Tomáš Sedlák, Miroslava Horváthová, Lucia Oravcová a Eliška Horváthová zúčastnili festivalu Ruská pieseň nad Dunajom. Festival organizuje Zväz Rusov na Slovensku s podporou vlády Moskvy, Ruského centra pre vedu a kultúru v Bratislave a Fondu na podporu kultúry národnostných menšín Slovenska. Hlavným hosťom festivalu v tomto roku bol ruský hudobný kolektív tria „SMA-Rodina“ z Moskvy.

Podmienkou postupu do finále bolo odoslanie nahrávky ruskej piesne. Potom, ako sa žiaci dozvedeli, že postupujú do finále nasledovala zodpovedná príprava. To znamená dobre sa naučiť svoju pieseň a aj spoločnú, ktorú spievali všetci finalisti v závere koncertu so speváckym triom z Moskvy. So speváčkami tohoto tria si mohli naši žiaci mimo koncertného vystúpenia zaspievať. Bola to pre nich veľká česť aj spevácka skúsenosť. Celé dva dni s bohatým programom zanechali v účastníkoch festivalu hlboký umelecký zážitok. Tešíme sa na ďalšie umelecké podujatia, ktoré rozvíjajú v našich žiakoch túžbu po skutočných hodnotách, kráse a umení.

Zážitok si môžete pozrieť aj na: https://www.youtube.com/watch?v=cRzCRL3KcUA  a https://www.youtube.com/watch?v=POSVRcY6Ino

Ruská pieseň 5
Ruská pieseň 5 Ruská pieseň 5
Ruská pieseň 1
Ruská pieseň 1 Ruská pieseň 1
Ruská pieseň 9
Ruská pieseň 9 Ruská pieseň 9
Ruská pieseň 3
Ruská pieseň 3 Ruská pieseň 3

14.decembra 2019 - Vianočná akadémia v Sokoľanoch o 15.00 hod.

15. decembra 2019 - Vianočná akadémia v Haniske od 14,30 hod.

17. decembra 2019 - Vianočné turnaje

19. decembra 2019 - Vianočný koncert v kostole